masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

1/ŻK/2019 „Artystyczny ogród młodych – uczymy się wszyscy”

„Artystyczny ogród młodych – uczymy się wszyscy”, wnioskodawca: Renata Szczygieł/Grupa wolontariacka działająca przy Domu Pomocy Społecznej, nr wniosku: 1/ŻK/2019

Inicjatywa zrzesza dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzież. Wszyscy uczestnicy przedstawią występ sceniczny z elementami tańca, ukazujący zainteresowania danej grupy wiekowej. Młodzi ludzie wykażą się kreatywnością, będą mogli wykorzystać i zaprezentować swój potencjał. Wszystkiemu przyglądać się będzie się społeczność lokalna, która w tak zwanej “strefie kibica” będzie dopingować i zachęcać młodych do dzielenia się swoimi talentami z mieszkańcami miasta i okolic. Dodatkowo, wszyscy będą mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, takich jak: malowanie obrazów; zasady posługiwania się zegarem słonecznym; metody i zasady wycinania i wypalania w drewnie; nauka posługiwania się ciśnieniomierzem, saturatorem, glukometrem; dogoterapia i alpakoterapia; pszczelarstwo; wojsko opowie o swoich działaniach z ukazaniem patriotycznych aspektów swojej służby w odniesieniu do 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, straż pożarna i policja zaprezentują swój zawód i zasady działania. Dodatkowo będzie można przejechać się bryczką oraz pozjeżdżać na dmuchańcach. Wydarzenie odbędzie się w przepięknym ogrodzie Domu Pomocy Społecznej, w którym wolontariusze oprócz warsztatów przygotują poczęstunek i zatroszczą się o miłą wszystkim dobrą atmosferę. Zakończenie spotkania uwieńczy przemowa patrona.

Harmonogram planowanych działań:
Sierpień – pozyskanie patronatu wydarzenia, zaproszenie instytucji (przedszkola do uczestnictwa w imprezie.
Sierpień/wrzesień – promocja wydarzenia za pomocą lokalnych mediów, spotkania wolontariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej dotyczące organizacji wydarzenia.
Wrzesień (18.19.09) – realizacja projektu „Artystyczny ogród młodych – uczmy się wszyscy”

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Celem inicjatywy jest integracja dzieci i młodzieży. Spotkanie jest szansą do rozwijania swoich talentów i dzielenia się nimi z osobami niepełnosprawnymi i społecznością miasta. Zaszczepimy u uczestników szacunek do zwierząt, rozwiniemy wiedzę z dziedziny ekologii, medycyny i służb specjalnych.

Osoby zaangażowane w projekt:
Inicjator/wnioskodawca: Renata Szczygieł/grupa wolontariacka działająca przy Domu Pomocy Społecznej – Jesteśmy mieszkańcami Świecia i okolic. Wspólnie tworzymy grupę wolontariacką działającą przy DPS w Świeciu. Nasza działalność skupia się głównie na spędzaniu czasu z mieszkańcami, wspólnych rozmowach, zabawach okolicznościowych i nie tylko. Staramy się umocnić w nich poczucie własnej godności, sprawić aby nie czuli się samotni. Ofiarujemy im swój czas, swoje serca i staramy się mieć z nimi przyjacielskie relacje.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content