masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

2/18/ŻK „GraffPark”

„GraffPark”, wnioskodawca: Patryk Bejger, nr wniosku: 2/18/ŻK

Projekt skierowany do wszystkich mieszkańców gminy, w którym połączymy Street art i światło. Street art nie posiada ściśle określonych reguł działania, struktur dzieła, ani innych wyznaczników, każdy tworzy jak chce i gdzie chce – tak też chcemy się zaprezentować 7 lipca podczas finałowej odsłony projektu w parku przy OKSiR w Świeciu.
Zaproszeni artyści stworzą graffiti na płytach pilśniowych oraz foli rozwieszonej miedzy drzewami. Prace staną się częścią instalacji audiowizualnej, a uzupełnieniem całości będzie muzyka kojarzona ze street artem, czyli hip- hop.

Harmonogram planowanych działań:
Od czerwca do lipca – działania promocyjne (produkcja teaser’a promocyjnego, wydruk ogłoszeń, ulotek, plakatów)
7 lipica – finał

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
– integracja mieszkańców,
– zapoznanie ich z formami street-art,
– zagospodarowanie czasu wolnego,
– atutem będzie występ grupy tanecznej,
– zagospodarowanie czasu wolnego – aktywna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu w zaaranżowanej przestrzeni parku.

Osoby zaangażowane w projekt:
Patryk Bejger (urodzony w Świeciu) z zawodu technik spedytor. Pasjonat kultury, sztuki z największym zamiłowaniem do muzyki. Na co dzień barman, w wolnych chwilach DJ łączący w spójną całość wszystkie swoje zainteresowania, tworzący własne koncepcje video-artu/street artu prostych instalacji, które mogą stać się ozdobą przestrzeni miejskiej.
Aleksandra Iwaszko – ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Kulturoznawstwo, specjalizacja – Dziennikarstwo i Kultura Mediów. Interesuje się modą, szeroko pojętą kulturą miejską, multimediami, muzyką oraz filmem.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content