masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

2/ŻK/2019 „Fotografia od kuchni II”

„Fotografia od kuchni II”, wnioskodawca: Bartłomiej Marchlewski, nr wniosku: 2/ŻK/2019

Inicjatywa polega na organizacji warsztatów, podczas których prezentowane będą techniki fotograficzne, poczynając od fotografii otworkowej, poprzez błonę fotograficzną, fotografię natychmiastową kończąc na fotografii cyfrowe. Każdy uczestnik wykona serię zdjęć, która będzie wizualną odpowiedzią na zadany temat związany z regionem, skupiając się na fotografii ulicznej. Zdjęcia będą wykonywane, selekcjonowane, wywoływane oraz przygotowywane do prezentacji pod okiem instruktorów. Najlepsze zdjęcia, wyłonione podczas grupowej dyskusji, zostaną zaprezentowane w sali OKSiR na październikowej wystawie, która zwieńczy projekt. Planowane jest również wydanie publikacji zawierającej zdjęcia wykonane przez uczestników w czasie trwania warsztatów.

Harmonogram planowanych działań:
Sierpień – promocja warsztatów w prasie, ogłoszeniach oraz mediach społecznościowych
Wrzesień – 7/09, 14/09, 21/09, 28/09 – seria spotkań (około 3h/spotkanie), wykłady, warsztaty (plenery) w obrębie starówki w Świeciu.
Październik – przygotowanie wystawy powarsztatowej oraz publikacji i materiałów promocyjnych.
25/10 – wernisaż wystawy w Galerii OKSiR oraz prezentacja publikacji (książki)

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Uczestnicy warsztatów, po ich ukończeniu będą w stanie wykonywać lepsze, bardziej przemyślane fotografie. Nauczą się patrzeń na dobrze znane, pozornie nudne miejsca w bardziej kreatywny sposób. Będą również bardziej świadomi walorów estetycznych swoich przyszłych zdjęć. Celem warsztatów jest również pokazanie alternatywnych form tworzenia fotografii oraz prezentowania swojej twórczości.

Osoby zaangażowane w projekt:
Inicjator/wnioskodawca: Bartłomiej Marchlewski – Od ponad 20 lat interesuję się i czynnie zajmuję fotografią. W 2011 roku ukończyłem Fotografię na wydziale Grafiki w Winchester School of Art, University of Southampton. Wcześniej uczęszczałem do St Vincent Collage w Gosport gdzie studiowałem Fotografie oraz Psychologię. Prowadziłem i organizowałem warsztaty oraz wykłady fotograficzne dla studentów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Moje prace były wystawiane m.in. w galeriach w Londynie, Winchester, Gdańsku oraz Toruniu.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content