masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

3/18/ŻK „Fotografia od kuchni”

„Fotografia od kuchni”, wnioskodawca: Bartłomiej Marchlewski, nr wniosku: 3/18/ŻK

Inicjatywa polega na zorganizowaniu serii spotkań na których omawiane będą podstawy fotografii takie jak kompozycja, oświetlenie, głębia ostrości czy ustawienia aparatu. Każdy uczestnik wykona serię zdjęć, która będzie wizualną odpowiedzią na zadany temat związany ze Świeciem. Następnie z wybranych zdjęć uczestnicy przygotują mini publikacje – ziny. Ziny zostaną rozprowadzone na terenie gminy Świecie pocztą pantoflową. Najlepsze zdjęcia, wyłonione podczas grupowej dyskusji zostaną przedstawione na wystawie, która odbędzie się w sierpniu w gmachu OKSiR.

Harmonogram planowanych działań:
Lipiec – 7, 14, 21, 28.07 – seria spotkań (3h/spotkanie), wykłady, warsztaty oraz plener w obrębie Starego Miasta
Sierpień – przygotowanie wystawy powarsztatowej
25.08 – wernisaż wystawy w Galerii OKSiR.

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Uczestnicy warsztatów, po ich ukończeniu będą w stanie wykonywać lepsze, bardziej przemyślane fotografie. Będą również bardziej świadomi walorów estetycznych swoich przyszłych zdjęć. Celem warsztatów jest również ukazanie alternatywnych form prezentowania swojej twórczości.

Osoby zaangażowane w projekt:
Inicjator/wnioskodawca Bartłomiej Marchlewski – Od ponad 20 lat interesuję i czynnie zajmuję się fotografią. W 2011 roku ukończyłem Fotografię na wydziale Grafiki w Winchester School of Art, University of Southampton. Wcześniej uczęszczałem do St Vincent Collage w Gosport gdzie studiowałem Fotografie oraz Psychologię. Prowadziłem i organizowałem warsztaty oraz wykłady fotograficzne dla studentów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Moje prace były wystawiane m.in. w galeriach w Londynie, Winchester, Gdańsku oraz Toruniu.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content