masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

3/ŻK/2019 „Edukacja dzieci i młodzieży poprzez szachy”

„Edukacja dzieci i młodzieży poprzez szachy”, wnioskodawca: Andrzej Leśniak, nr wniosku: 3/ŻK/2019

Projekt polegał będzie na prowadzeniu zajęć teoretycznych i praktycznych gry w szachy od podstaw, prowadzony przez sędziów i zawodników mających wieloletnie doświadczenie w grze w szachy. Zostaną utworzone dwie grupy – początkujących i grupa zaawansowana (mająca doświadczenie w szachach). Zajęcia będą odbywały się głównie w Hali Widowiskowo- Sportowej w Świeciu a także w szkołach. Na zakończenie planowany jest min. Jeden turniej szachowy, sprawdzający wiedzę zdobytą podczas projektu. Turniej planowany jest na 30.11.2019 roku w Szkole Podstawowej w Czaplach, na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na rundę dla zawodnika.

Harmonogram planowanych działań:
Od września do grudnia 2019 – zajęcia szachowe (tj. nauka gry w szachy, omawianie przepisów. Itp.) 2 razy w tygodniu po 2 godziny – zajęcia prowadziła będzie Angelika Leśniak oraz Kacper Leśniak.
Na zakończenie zostanie zorganizowany turniej szachowy jako podsumowanie całego projektu. Turniej planowany jest na 30.11.2019 roku w Szkole Podstawowej w Czaplach, na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na rundę dla zawodnika.

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Realizacja inicjatywy korzystnie wpłynie na wyniki w nauce dzieci i młodzieży , taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy ale tez osobowościowy. Gra w szachy doskonali pamięć, uwagę, rozwija zdolność koncentracji i logicznego myślenia. Szachy sprawdzają się doskonale jako alternatywne spędzanie wolnego czasu.

Osoby zaangażowane w projekt:
Inicjator/wnioskodawca: Andrzej Leśniak – od 2012 roku zajmuję się organizacją życia szachowego w gminie i powiecie świeckim, a od 2016 w województwie. Jestem wiceprezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego do spraw organizacyjnych, zajmuję się organizacją turniejów szachowych- ok. 20 rocznie w tym Mistrzostwa Polski Juniorów, promowaniu nauki gry w szachy przez dzieci i dorosłych. Na co dzień prowadzę z żoną gospodarstwo ekologiczne, produkuję „Smaki Natury” – żywność ekologiczną, tradycyjną i regionalną.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content