masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

5/18/ŻK „Elektroniczny Park”

„Elektroniczny Park”, wnioskodawca: Anna Chojnacka, nr wniosku: 5/18/ŻK

Dwa projekty audiowizualne, podczas których park miejski zostanie zamieniony w przestrzeń z wizualizacjami 3D zsynchronizowanymi z dźwiękiem. Dzięki własnoręcznie zrobionym dekoracjom, nagłośnieniu oraz instalacjach przygotowanych z tysięcy światełek uczestnicy wydarzenia będą mogli w pełni doświadczyć wzajemnego przenikania się obrazów i dźwięków elektronicznych połączonych z instrumentami na żywo. Park miejski stanie się miejscem, w którym każdy będzie mógł się zrelaksować i miło spędzić czas ze znajomymi, korzystając jednocześnie z „dobrodziejstw” najnowszych trendów w sztuce audiowizualnej.
Segmentem docelowym są mieszkańcy gminy Świecie w wieku od 18 roku życia. Nie przewiduje się górnej granicy wieku. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. Przewidywana liczba odbiorców to około 150-200 osób.

Harmonogram planowanych działań:
Od czerwca do sierpnia – działania promocyjne (produkcja teaser’a promocyjnego, wydruk ogłoszeń, ulotek, plakatów),
Od lipca do sierpnia – realizacja działania (21/22 lipca oraz 18/19 sierpnia – eventy)

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
– integracja mieszkańców gminy Świecie,
– zagospodarowanie czasu wolnego – aktywna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu w zaaranżowanej przestrzeni parku,
– zapoznanie mieszkańców z formami audiowizualnymi autorstwa artystów z naszego miasta oraz kraju – innowacyjna forma animacji kulturalnej, upowszechnianie najnowszych trendów w sztuce audiowizualnej.

Osoby zaangażowane w projekt:
Anna Chojnacka – animator kultury, kolekcjonerka płyt winylowych, promotorka kultury, organizatorka imprez. Od ponad 10 lat organizuje wydarzenia kulturalne (wernisaże, kiermasze, koncerty, festiwale) oraz jest djką/producentką muzyczną, która współtworzy scenę muzyki elektronicznej w naszym kraju. Od trzech lat jestem koordynatorem festiwalu 9hills w Chełmnie, czynnie zaangażowana w poprzednie edycję Elektronicznego Parku. Przez ostatnie 4 lata odpowiedzialna była za wydarzenia kulturalne w Cafe Kultura. Regularnie gra (sety dj oraz live) w największych miastach Polski takich jak: Warszawa, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Olsztyn, Szczecin.

Aleksandra Iwaszko – związana z Elektronicznym Parkiem od dwóch lat, ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Kulturoznawstwo, specjalizacja – Dziennikarstwo i Kultura Mediów. Interesuję się modą, szeroko pojętą kulturą miejską, multimediami, muzyką oraz filmem.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content