masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

Głosowanie 2016

Głosowanie zakończone, dziękujemy za oddane głosy.

W głosowaniu internetowym można było oddać 1 głos dziennie z jednego numeru IP (kolejne po upływie 24 godzin). Głosowanie rozpoczęło się 17 maja o godz. 8:00, a zakończyło 30 maja o godz. 23:59.

OPISY PROJEKTÓW

TYTUŁ PROJEKTU: „Podróż do krainy pszczół” – Kółko pszczelarskie przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu

Koordynator: Joanna Michałowska

TERMIN REALIZACJI: od 1.06.2016 r do 31.10.2016 r.
(z wyłączeniem terminu 25.06.2016r. – 31.08.2016r. ze względu na przypadający czas wakacji dla uczniów, którzy są objęci projektem)

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 5.000,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Inicjatywa kierowana jest do uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, którzy są uczestnikami Koła Pszczelarskiego. Wiek uczniów to 10-12 lat. Uczniowie sami potwierdzili chęć uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych Kółka Pszczelarskiego.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Celem zajęć Kółka Pszczelarskiego jest przekazanie uczniom wiedzy i doświadczeń, które umożliwią im poznanie otaczającego świata oraz rozbudzenie ciekawości i wrażliwości przyrodniczej. Program ma poszerzyć zainteresowania uczniów w zakresie przyrody, pszczelarstwa i szeroko pojętej ekologii. Poprzez nawiązanie kontaktu z Kółkiem Pszczelarskim w Świeciu i z działającymi na naszym terenie pszczelarzami, chcemy,aby uczniowie odkryli u siebie pasję badawczą oraz poszukiwawczą.

Obecnie zajęcia Kółka Pszczelarskiego odbywają się dla uczniów w formie zajęć pozalekcyjnych, 1 raz w tygodniu w wymiarze 45 minut. Program obejmuje zajęcia stacjonarne w klasie, spotkania z pszczelarzami, wycieczki do okolicznych pasiek, udział w warsztatach pszczelarskich, wycieczkę do Swarzędza do Muzeum Pszczelarstwa, udział w Dożynkach Gminnych oraz w happeningu połączonego z obchodami Dnia Czystego Powietrza, organizowanymi przez Szkołę Podstawową nr 7 w Świeciu, w Drzwiach Otwartych w SP 7 dla rodziców przedszkolaków.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Półkolonie taneczne

Koordynator: Natalia Głowala

TERMIN REALIZACJI: od 20.06 do 27.07.2016r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 4.950,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Półkolonie taneczne kierowane będą do dzieci i młodzieży do lat 16 z naszego miasta i gminy Świecie.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Półkolonie taneczne miałyby odbywać się w formie warsztatów prowadzonych przez tancerzy, preferujących różne style tańca. To dałoby możliwość uczestnikom spróbowania swoich sił w różnych stylach. Poza proponowanymi warsztatami, odbywałyby się różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne. W między czasie, dzieci miałyby możliwość poznania bliżej kultury z której wyrosły poszczególne style np. w oparciu o wspólne oglądanie filmów tematycznych, organizacje „Bitw tanecznych”, czy też pokazów przygotowanych przez zaproszone specjalnie grupy taneczne z innych miast.

TYTUŁ PROJEKTU: Warsztaty tworzenia bajki metodą poklatkową „Polska bajka”

Koordynator: Piotr Jaszkowski

TERMIN REALIZACJI: od 01.10 do 31.11. 2016r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 5.000,00 zł.

ODBIORCY PROJEKTU:

Inicjatywa kierowana jest do dzieci w wieku od lat 6.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Produkcja bajki metodą poklatkową: Na bazie zrobionego przez dzieci scenariusza, wykonanie ruchomych postaci między innymi przy użyciu aluminiowych szkieletów, plasteliny i wełny czesankowej ponadto tworzenie scenografii techniką kolażu (farby plastelina, wydzieranki itp.), animacja oraz uroczysta premiera stworzonego filmu.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci

Koordynator: Piotr Tomaszewski

TERMIN REALIZACJI: od 20.06 do 31.08.2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 4.341,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Inicjatywa kierowana jest do dzieci (od 7 roku życia) i młodzieży, które będą podzielone na grupy kilkunastoosobowe (między 10 a 20 osób w grupie).

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Zajęcia mają na celu pobudzenie zainteresowania sztuką; Wśród realizowanych zagadnień znajdą się podstawowe elementy historii muzyki, budowy instrumentów, świadome słuchanie muzyki, śpiewanie i granie utworów muzycznych w połączeniu z zabawami, grami i zagadkami muzycznymi. Warsztaty zostaną wzbogacone o warsztaty plastyczne, podczas których dzieci zbudują własne instrumenty.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Bajki ze Świecia

Koordynator: Tomasz Karpiński

TERMIN REALIZACJI: od 1.07 do 31.08.2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 4.995,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Działanie kierowane jest do dzieci w wieku 7-12 lat. Grupa może liczyć do 12 osób.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Inicjatywa polega na przeprowadzeniu 4-dniowych warsztatów literacko-plastycznych dla dzieci, podczas których powstaną ilustrowane bajki ich autorstwa. Następnie bajki zostaną wydane w formie drukowanej książki opatrzonej numerem ISBN. Publikacja trafi do rąk małych twórców i nie tylko.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Wakacje z duchami – warsztaty filmowe na zamku

Koordynator: Marcin Roszczyniała

TERMIN REALIZACJI: 01.06-17.07.2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 5.000,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Warsztaty skierowane są dla dzieci (6-12) oraz młodzieży (13->) i dorosłych.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

„Wakacje z duchami” to warsztaty filmowe skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają cały proces powstawania filmu: od scenariusza przez zdjęcia po realizację krótkometrażowego filmu fabularnego na zamku krzyżackim w Świeciu.

Etiuda, która powstanie po zakończeniu warsztatów będzie inspirowana serialem telewizyjnym opartym na książce „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja. W wyżej wymienionej pozycji bohaterami są chłopcy którzy podczas wakacji chcą zbadać stary zamek w którym podobno straszy. W realizowanej etiudzie pomysł wyjściowy będzie podobny z tym, że będzie nawiązywał do historii zamku krzyżackiego w Świeciu.

W produkcji filmu będzie wykorzystany profesjonalny sprzęt filmowy: kran kamerowy, jazda kamerowa, steadycam, slider, kamera, obiektywy, oświetlenie oraz sprzęt do realizacji dźwięku.

Po tygodniowych działaniach warsztatowych materiał będzie zmontowany i zaprezentowany podczas oficjalnej premiery filmu na zamku.

Warsztaty zostaną zakończone Galą na której zostaną rozdane nagrody oraz dyplomy za uczestnictwo w produkcji filmu. Gala ma przypominać Oscary dla dzieci. Zostanie wybrany najlepszy film oraz najlepsi aktorzy.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Archiwizacja (digitalizacja materiałów muzycznych) pod nazwą „Refleksje muzyczne ze Świecia nad Wisłą”

Koordynator: Sławomir Kawka

TERMIN REALIZACJI: czerwiec-sierpień 2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 5.000,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Projekt skierowany jest do muzyków, artystów, twórców kultury, animatorów, szerokiego grona sympatyków (fanów) o zasięgu lokalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet zasięgu międzynarodowym. Dla całej grupy społeczności wiekowej. Nie ograniczonej ilości odbiorców.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Realizacja teledysków zespołów muzycznych z nieocenionymi osiągnięciami w skali lokalnej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej itd. np. „Flesz” od pierwszej sesji nagraniowej dla radia PiK 1986 zespołu „Izba Lordów” ku pamięci śp. Ryśka Bieńka z sesją 1994 z promocją Ogólnopolskiego Festiwalu Mocnych Brzmień grupy punkrockowej „Uncle’s Confession” z wyróżnieniem za świeży powiew rocka „Amatorock 2015” teledysk solówki Sławomira Kawki z okazji 40 lecia jubileuszu pracy artystycznej w tle z obrazem ważniejszych wydarzeń artystycznych z jego twórczości oraz archiwizacja i digitalizacja cyfrowa materiałów archiwalnych cennych sukcesów muzycznych wokalistów laureatów festiwali o zasięgu nawet ogólnopolskim z koncertami zagranicznymi. Uwiecznienie autorskiej działalności muzycznej. Projekt rozpocznie się od działań promocyjnych w portalach społecznościowych, muzycznych mediach, w tym fachowych pismach muzycznych o zasięgu nawet ogólnopolskim.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Elektroniczny Park

Koordynator: Aleksandra Iwaszko

TERMIN REALIZACJI: czerwiec-sierpień 2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 4.500,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Segmentem docelowym są mieszkańcy gminy Świecie w wieku od 18 do 65 roku życia. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Elektroniczny Park to dwa projekty audiowizualne, podczas których park miejski zamienimy w magiczną

przestrzeń z wizualizacjami 3D zsynchronizowanymi z dźwiękiem. Dzięki delikatnej grze świateł, dekoracjom oraz profesjonalnemu nagłośnieniu, uczestnicy wydarzenia będą mogli w pełni cieszyć się subtelnym przenikaniem się obrazów i elektronicznych dźwięków połączonych z instrumentami na żywo (wiolonczela, wibrafon). Vjing to coraz bardziej popularna sztuka nowoczesnych mediów, przedstawienie jej

mieszkańcom naszej gminy będzie idealnym sposobem na spędzenie wolnego wieczoru. Możliwość odprężenia się w przestrzeni miejskiej jest niezaprzeczalnym atutem naszego projektu.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Jak to robić aktywnie nie tylko uszami

Koordynator: Agnieszka Chudzińska

TERMIN REALIZACJI: od 14.06 do 31.08.2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 5.000,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Projekt kierowany do grupy osób w wieku 18+

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:Warsztaty z komunikacji interpersonalnej, dzięki którym uczestnicy w praktyczny sposób będą mogli poznać, przećwiczyć i rozwinąć swoje umiejętności z zakresu między innymi:

  • aktywnego słuchania,
  • udzielania informacji zwrotnej,
  • autoprezentacji,
  • wywierania wpływu,
  • wyznaczania celów.

Rozwój osobisty, psychologia i Coaching są moją pasją od czasów szkoły średniej. Ukończyłem Coaching na studiach podyplomowych, a po krótkim czasie Akademię Trenerów, obie szkoły bardzo wpłynęły na moje życie i utwierdziły w przekonaniu że warto dzielić się tą wiedzą z innymi. Zdobyte umiejętności wykorzystuję, na co dzień jako zastępca kierownika. Dzięki praktyce mam wiele okazji do sprawdzenia tego jak prowadzone przeze mnie szkolenia wpływają na pracę zarówno zespołu jak i pojedynczych osób. Szkolenia, które przygotowuje maja charakter bardzo indywidualny, staram się dopasowywać pod grupę odbiorców tak, by każda osoba wyniosła z nich jak najwięcej. Gwarantuje, że szkolenia w moim wydaniu nie polegają na oglądaniu slajdów. Większą cześć zajęć stanowią ćwiczeni, a nacisk kładę na praktyczne wykorzystywanie nabytej wiedzy.

Każdy uczestnik dostanie wcześniej przygotowane materiały szkoleniowe, a na zakończenie nośnik danych z ewaluacją (przewiduje ćwiczenia z autoprezentacji z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego) każdy uczestnik dostanie do domu nagrania, które zostaną wcześniej omówione.

hrimg

TYTUŁ PROJEKTU: Wiecie, że Świecie… – warsztaty archiwalne dla młodego i ciut starszego

Koordynator: Kamila Siuda

TERMIN REALIZACJI: od 01.07-25.08.2016 r.

WNIOSKOWANA KWOTA WSPARCIA Z OKSIR: 4.710,00 zł

ODBIORCY PROJEKTU:

Warsztaty są otwarte dla wszystkich. Odbiorcami warsztatów będą dzieci (młodzież szkolna) i seniorzy.

KRÓTKI OPIS PROJEKTU:

Dzięki warsztatom chciałabym pokazać kulturotwórczą, edukacyjną rolę archiwaliów. Ich ogromne znaczenie w tworzeniu naszego kulturowego dziedzictwa i tożsamości lokalnej. Moim zadaniem jest pokazanie, jak zatrzymać na dłużej w pamięci ulotne chwile, odczytać znaki przeszłości. Warsztaty podzielone będą na kilka części. Część teoretyczna dotyczyć będzie tworzenia archiwów rodzinnych (czym są, na co zwrócić uwagę tworząc je, jak porządkować i chronić przed zniszczenie, zasady sporządzania drzewa genealogicznego itp.) Dzieci mogą przynieść stare fotografie, dokumenty, które spróbujemy uporządkować, odczytać, ożywić. Części praktyczna vol. 1 – warsztat badacza kultury lokalnej. Na podstawie dostępnych tematów (dot. historii miasta Świecia) młodzi adepci będą uczyć się przeprowadzania wywiadu z seniorami (świadkami historii). Na podstawie przeprowadzonych rozmów przygotowany zostanie quiz, którego celem jest utrwalenie zdobytych informacji podczas rozmów z Seniorami.

Część praktyczna vol. 2 Quiz miejski – Tu było, tu stało. Z wcześniej przygotowanych materiałów archiwalnych (dokumentacji – fotografii, materiałów ulotnych, wycinków prasowych) opracowany zostanie quiz miejski podczas którego młodzi ze starszymi w małych grupach będą odkrywać dawne Świecie. W wyznaczonych punktach będą odpowiadać na pytania związane z historią miasta, zdobywać punkty, przebierać się i pozować do fotografii w stylu retro. Finał warsztatów odbędzie się na zamku. Wręczenie upominkowych dyplomów ukończenia warsztatów. Dla n najlepszych drużyn przewidziane nagrody.

hrimg

[poll id=”2″]

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content