masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/10/2017 Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci

Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci, wnioskodawca: Piotr Tomaszewski, nr wniosku: ŻK/10/2017

Celem projektu jest poprowadzenie warsztatów artystycznych dla dzieci (od siódmego roku życia) oraz młodzieży, które mają utrudniony dostęp do kultury w zakresie muzyki i plastyki. Odbędą się dwa cykle warsztatowe obejmujące 5 dni zajęć po 3 godziny dziennie, zakończone koncertem uczestników warsztatów z prowadzącymi zajęcia Marią i Julią Kępisty.

Do udziału w warsztatach zostaną zaproszone dzieci, które mają utrudniony dostęp do kultury. Rekrutacja odbędzie się na podstawie karty zgłoszeń przy współpracy z Ośrodkiem Społecznym w Świeciu.

Zajęcia mają na celu pobudzenie zainteresowania sztuką. Wśród realizowanych zagadnień znajdą się podstawowe elementy budowy instrumentów, świadome słuchanie muzyki, śpiewanie i granie utworów muzycznych w połączeniu z zabawami, grami i zagadkami muzycznymi. Warsztaty zostaną wzbogacone o warsztaty plastyczne, podczas których dzieci poznają różne podstawowe techniki plastyczne, a także zbudują własne instrumenty.

Harmonogram planowanych działań:
rekrutacja uczestników – do 2 lipca 2017
pierwsza tura warsztatów – 3-7 lipca 2017
koncert uczestników warsztatów – 7 lipca 2017
druga tura warsztatów – 17-21 lipca 2017
koncert uczestników warsztatów – 21 lipca 2017

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Główną zaletą warsztatów jest ponadprogramowa edukacja dzieci i młodzieży, które mają utrudniony dostęp do kultury. Warsztaty są ciekawą propozycją dla rodziców, którym zależy na tym, aby ich dzieci kreatywnie spędzały czas w okresie wolnym od zajęć dydaktycznych, a także dla rodzin, których nie stać na wyjazdy podczas wakacji.

Osoby zaangażowane w projekt:
Inicjator/wnioskodawca Piotr Tomaszewski (mieszkaniec Świecia) zaprosił do współpracy Marię i Julię Kępisty.
Maria i Julia Kępisty – siostry pochodzące ze Szczecina (jedna z nich obecnie mieszka w Warszawie, a druga w Toruniu). Siostry na co dzień zajmują się muzyką, są liderkami zespołu Siostry Łotry, w którym Julia śpiewa i gra na wiolonczeli, a Maria na wibrafonie (w 2013 roku jeszcze jako Kępisty Quartet zdobyły nagrodę specjalną i wyróżnienie na Maratonie Piosenki Osobistej w Świeciu). W 2016 roku siostry zaprosiły do współpracy Annę Chojnacką, mieszkankę Świecia, z którą stworzyły zespół Uha Uha, będący połączeniem muzyki akustycznej z elektroniczną. Ponadto siostry mają doświadczenie w pracy pedagogicznej (prowadzenie warsztatów z dziećmi m. in. w Ognisku Artystycznym „Wrzosy” w Toruniu, w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, etc.). Maria uczyła perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. prof. M. Jasińskiego w Szczecinie, a Julia uczyła wokalu w Szkole Yamaha w Goleniowie.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content