masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/1/2017 „Otwarty Warsztat”

„Otwarty Warsztat”, wnioskodawca: X-ART – Michał Jaszkowski, Natalia Trochowska, Julia Osinska, nr wniosku: ŻK/1/2017

Inicjatywa polega na przeprowadzeniu serii warsztatów teoretycznych i praktycznych z dziedziny malarstwa, fotografii, grafiki oraz wideo/instalacji. Na każdą dziedzinę poświęcony będzie jeden dzień warsztatów. Po warsztatach prace uczestników zostaną zaprezentowane mieszkańcom Świecia podczas otwarcia wystawy, której towarzyszyć będą koncerty. Ostatni dzień projektu (niedziela) to spotkanie familijne, zabawa i edukacja dla najmłodszych przygotowana razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Świeciu.

Zostaną zaangażowane różne części miasta, m.in. budynek OKSiR, budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zamek, działania w plenerze.

Oferta kierowana jest głównie do młodzieży ze Świecia i okolic – osób zainteresowanych sztuką i poszerzaniem wiedzy w tym zakresie. Główny panel warsztatów adresowany jest do młodzieży w wieku 13-18 lat, ale dodatkowe działania będą kierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci.

W panelu warsztatowym od poniedziałku do piątku będzie mogła wziąć udział grupa 10-15 osób, sobotnia impreza muzyczna powiązana z prezentacją prac będzie otwarta dla wszystkich. Niedzielne spotkanie przygotowane będzie dla rodzin z dziećmi.

Harmonogram planowanych działań:
Warsztaty: 3-7 lipca 2017 (poniedziałek – piątek), godz. 10:00-18:00
Wernisaż prac powstałych podczas warsztatów: 8 lipca 2017
Spotkanie familijne: 9 lipca 2017

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy z dziedzin sztuki. Poszerzanie i promowanie działań artystycznych na terenie Świecia. Wprowadzenie świeżości w tego typu działania na terenie naszego miasta. Pokazanie młodzieży możliwości rozwoju poprzez zróżnicowanie działań. Zachęcenie młodzieży do edukacji w kierunku sztuki i samorozwoju, również jako hobby. Pokazanie pozostałym mieszkańcom miasta potencjału i kreatywności młodych oraz zachęcenie ich do udziału w tego typu przedsięwzięciach.

Osoby zaangażowane w projekt:
X-ART –
Michał Jaszkowski, Natalia Trochowska, Julia Osinska, Martyna Baranowicz i Emil Jamrozik.
Jesteśmy grupą studentów/absolwentów kierunków artystycznych (fotografia, malarstwo, grafika itp.) Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W większości pochodzimy ze Świecia i chcemy przekazać naszą pasję do sztuki mieszkańcom tego miasta. Pasjonujemy się sztuką, muzyką, sportem i szeroko rozumianą rozrywką.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content