masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/12/2017 Spektakl taneczny „Dwa światy”

Spektakl taneczny „Dwa światy”, wnioskodawca: Natalia Głowala, nr wniosku: ŻK/12/2017

Inicjatywa polega na przygotowaniu spektaklu tanecznego „Dwa światy” o charakterze teatru tańca, z wykorzystaniem muzyki i ruchu scenicznego, który będzie tworzony przez dzieci i młodzieży z naszego miasta i okolic. Spektakl ukaże dwa skrajne światy taneczne (style klasyczne i tzw. uliczne). Projekt kierowany jest do dzieci i młodzieży z Gminy Świecie. Uczestnikami projektu będą osoby, które przejdą wcześniejszą rekrutację w formie „castingu”, natomiast efekt końcowy w postaci 45-minutowego spektaklu tanecznego będzie skierowany do szkół i placówek edukacyjnych.

Podczas odbywających się raz w tygodniu dwugodzinnych warsztatów będą realizowane choreografie i ćwiczenia, niezbędne do przygotowania grup tanecznych do spektaklu. Wszystkie działania będą realizowane w oparciu o wcześniej przygotowany gotowy scenariusz. Zajęcia przygotowawcze odbywać się będą w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej OKSiR, spektakl zostanie wystawiony w sali widowiskowej OKSiR.

Podczas projektu zostanie nakręcony film (video-art.), który będzie podsumowaniem działań oraz piękną pamiątką dla uczestników projektu.

Harmonogram planowanych działań:
11 września 2017 roku – casting oraz ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie
do 11 grudnia – praca nad spektaklem

Osoby zaangażowane w projekt:
Maciej Nosal – młody, ale niezwykle utalentowany chłopak pochodzący z naszego miasta, który swoją przygodę z tańcem rozpoczął 6 lat temu, przypadkiem trafiając na jeden z filmików w internecie. Style w których specjalizuje się Maciej to: popping, tutting i robot. Jest osobą bardzo zaangażowaną w to co robi, nieustannie rozwija swoje umiejętności, prezentując je na różnego rodzaju konkursach i pokazach, na terenie naszego miasta i okolic.
Natalia Głowala – pedagog, od 4 lat dyplomowany instruktor tańca, prowadząca grupy Star Crew, Lost Dreamers i Szafir, w Świeciu, oraz ekipy Jump Street i Luzz z Grudziądza. Związana z tańcem od lat ośmiu. Nieustannie rozwijające swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w obozach i warsztatach międzynarodowych oraz konkursach ogólnopolskich wraz ze swoimi podopiecznymi.

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Promocja tańca w Świeciu, zajęcia rozwijające warsztat taneczny zajęcia, zetknięcie z różnymi stylami tańca, integracja dzieci, które wezmą udział w przedsięwzięciu. Promowanie aktywnego spędzania czasu. Rozwój talentów najmłodszych mieszkańców Gminy Świecie. Ukazanie młodym ludziom jak ważną rolę w życiu pełni pasja. Dla osób uczestniczących w projekcje z pewnością byłoby to nowe i wzbogacające doświadczenie, rozwój oraz inicjatywa, poprzez którą będą mogły zarazić swoją pasją rówieśników. Natomiast dla widzów, będzie to niezapomniane widowisko, które zwróci ich uwagę na piękno ruchu i uwrażliwi na odbiór muzyki i sztuki.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content