masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/14/2017 „Czary, Dziwy, Baby Jagi” – animacja poklatkowa

„Czary, Dziwy, Baby Jagi” – animacja poklatkowa z elementami efektów specjalnych, wnioskodawca: Piotr Jaszkowski, nr wniosku: ŻK/14/2017

Inicjatywa skierowana jest do dzieci od 6. roku życia oraz młodzieży. W ramach projektu zostaną przeprowadzone przez Agatę Wędrowską i Marcina Roszczyniałę, we współpracy z Karoliną Rosińską warsztaty animacji poklatkowej z elementami efektów specjalnych. Na bazie zrobionego przez dzieci scenariusza inspirowanego tytułem projektu „czary, dziwy, baby jagi” powstanie bajka. Dzieci pod opieką instruktorów wykonają ruchome postacie (przy użyciu różnych materiałów plastycznych i recyklingowych), stworzą scenografię techniką kolażu (farby plastelina, wydzieranki itp.). Zwieńczeniem warsztatów będzie animacja, której premiera zostanie połączona z podsumowaniem warsztatów.

Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 25 osób (ta sama grupa przez cały okres warsztatów). Rekrutacja odbędzie się na zasadzie indywidualnych zapisów telefonicznych do wyczerpania ilości miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dopuszczalne są grupy zorganizowane.

Harmonogram planowanych działań:
Od 01.10 do 23.10 – przyjmowanie zgłoszeń
Od 23.10 do 29.10 – Warsztaty (od poniedziałku do niedzieli po 3 godziny)
29.10- 04.11 – montaż oraz postprodukcja filmów warsztatowych.
5.11, godz. 17:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa OKSiR – premiera zrealizowanej bajki, podziękowanie, rozdanie dyplomów

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Warsztaty są okazją do rozwoju twórczego myślenia, kreatywności i zdolności manualnych młodych mieszkańców Świecia. Inicjatywa ma za zadanie rozbudzić wyobraźnię i zainteresowania w dziedzinie animacji, posiada również charakter edukacyjny bowiem pozwala zrozumieć odbiorcom proces tworzenia filmów i bajek animowanych, zapoznać się z zawodem reżysera, scenografa, animatora, grafika, artysty plastyka. Warsztaty pokazują mało rozpowszechniane wśród dzieci i młodzieży dziedziny sztuki, oraz mogą inspirować do chęci związania swojej przyszłości zawodowej z tą branżą. Warsztaty animacji są także niezmiernie lubiane oraz realizowane z dużym entuzjazmem przez dzieci i młodzież.

Osoby zaangażowane w projekt:
Agata Wędrowska
– pomysłodawczyni i realizatorka licznych projektów kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych itp. Od początku studiów podejmowała różne aktywności opierające się na współpracy z dziećmi, głównie na terenie Bydgoszczy i Torunia. Organizowała między innymi: Projekt międzypokoleniowy z zakresu edukacji kulturowej p.t. „Zapomniane historie” w programie „Struktury Kultury” w Bydgoszczy, Projekt w ubiegłorocznej edycji programu „Żyj kulturą” p.t. „Polska Bajka”, projekt socjalny p.t. „Toruński pierniczek”. Brała udział w organizacji święta rodziny i święta ulicy Podmurnej w Toruniu, sztuki teatralnej „Kot w butach”, „Stoliczku nakryj się” w Kinoteatrze w Bydgoszczy, przemarszu kapeluszowego w Bydgoszczy. Sztuką interesuję się i uprawia hobbystycznie od dziecka. Animacja poklatkowa jest dziedziną, którą niejednokrotnie realizowała ze swoimi podopiecznymi przez co przekonała się, że jest to atrakcyjna i chętnie przyjmowana przez dzieci i młodzież forma zajęć.
Marcin Roszczyniała – instruktor prowadzący warsztaty, specjalista w dziedzinie animacji.
Karolina Rosińska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu. Prowadzi działalność fotograficzną „ART-foto”. Dokonywała licznych dokumentacji fotograficznych w celach promocyjnych i ewaluacyjnych z różnych wydarzeń kulturalnych.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content