masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/3/2017 „Modelarstwo – moje hobby” – warsztaty

„Modelarstwo – moje hobby” – warsztaty, wnioskodawca: Jerzy Dończyk, nr wniosku: ŻK/3/2017

Inicjatywa skierowana do podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu oraz seniorów i dzieci. Polega na przeprowadzeniu warsztatów z modelarstwa kartonowego. Działania mają na celu zbliżenie osób o utrudnionym dostępie do kultury przez udział w warsztatach, które działają na integrację społeczną, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności plastycznych. W trakcie warsztatów zajmować się będziemy wycinaniem elementów z arkuszy o różnych formatach i kształtach oraz budowaniem różnych modeli: statków, samolotów, samochodów i budowli. Warsztaty poprowadzi Sławomir Skorupski oraz Jerzy Dończyk.

Po warsztatach każdy z uczestników otrzyma w prezencie model do przygotowania we własnym zakresie. Powstałe podczas zajęć prace będą brały udział w konkursie oraz wystawie. Wystawa odbędzie się w przestrzeni wystawienniczej OKSiR (sala konferencyjna).

Harmonogram planowanych działań:
5- 6.07 – warsztaty dla seniorów (Kameralna Przestrzeń Widowiskowa)
12-13.07 – Warsztaty Terapii Zajęciowej (ul. Nadbrzeźna 2A)
19-20.07 – warsztaty dla dzieci (Centrum Działań Plastycznych „Akademia”)
31.07 – wystawa i wręczenie nagród dla osób biorących udział w warsztatach

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Umiejętności Warsztaty modelarskie rozwijają umiejętności manualne, pobudzają wyobraźnię, umiejętność formowania elementów po wycięciu. Nawiązywanie kontaktów z Klubami Modelarskimi w kraju i nie tylko.

Osoby zaangażowane w projekt:
Jerzy Dończyk
– mieszkaniec Świecia od kilku lat na emeryturze. Jest członkiem chóru „Parati Semper” w Świeciu. Lubi majsterkować i pomagać innym. Jego hobby to modelarstwo kartonowe.
Sławomir Skorupski – z zamiłowania modelarz

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content