masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/4/2017 „GraffPark”

„GraffPark”, wnioskodawca: Patryk Bejger, nr wniosku: ŻK/4/2017

Projekt skierowany do wszystkich mieszkańców gminy, w którym połączymy Street art i światło. Street art nie posiada ściśle określonych reguł działania, struktur dzieła, ani innych wyznaczników, każdy tworzy jak chce i gdzie chce – tak też chcemy się zaprezentować 7 lipca podczas finałowej odsłony projektu w Parku przy OKSiR w Świeciu.

Zaproszeni artyści stworzą graffiti na płytach pilśniowych oraz foli rozwieszonej miedzy drzewami. Prace staną się częścią instalacji audiowizualnej, a uzupełnieniem całości będzie muzyka kojarzona ze street artem, czyli hip- hop. Dodatkowym atutem będzie występ tancerzy: Michała Kaczorowskiego (Kaczorex) oraz Mariusza Brzozowskiego („Bboy Mario”), którzy zaprezentują nam swoje wyjątkowe umiejętności.

Harmonogram planowanych działań:
czerwiec – lipiec 2017 – działania organizacyjne i promocyjne
7 lipca 2017 – „GraffPark” w Parku przy OKSiR w Świeciu

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
– Integracja mieszkańców
– Zapoznanie z odmianami street artu
– Zagospodarowanie czasu wolnego – aktywna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu w zaaranżowanej przestrzeni parku
– Atutem będzie występ grupy tanecznej

Osoby zaangażowane w projekt:
Patryk Bejger
(urodzony w Świeciu) z zawodu technik spedytor. Pasjonat kultury, sztuki z największym zamiłowaniem do muzyki. Na co dzień barman, w wolnych chwilach DJ łączący w spójną całość wszystkie swoje zainteresowania, tworzący własne koncepcje video-artu/street artu prostych instalacji, które mogą stać się ozdobą przestrzeni miejskiej.
Kaczorex – uznawany za topowego tancerza poppingu we wschodniej Europie. Sędzia wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych eventów takich jak Warsaw Challenge czy Urban Attack w Rosji.
„Bboy Mario” – urodził się w 1987 roku w Chełmie (woj. lubelskie). Profesjonalny tancerz breakdance [Bboying], należący do jednej z najlepszych grup tanecznych w Polsce o nazwie „LLCB” (Luźna Lanserka Cool Boys). Swoją karierę taneczną rozpoczął w wieku 11 lat. Do dziś znany i szanowany jako jeden z najlepszych tancerzy tańca breakdance w Polsce.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content