masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/6/2017 „KontraBanda”

„KontraBanda”, wnioskodawca: Oliwia Ledzińska, nr wniosku: ŻK/6/2017

Inicjatywa kierowana jest do wszystkich mieszkańców Gruczna. Zostaną zorganizowane warsztaty w czasie których graficy (Anna Maria Putkowska oraz Tomasz Dzbanuszek) opracują szablony, za pomocą których mieszkańcy gminy będą mogli przyozdobić miejsca użytku publicznego (nieformalne centra kultury: przystanki, ściany garaży, miejsca spotkań itp.). Do wykonania projektu zostaną użyte spraye oraz papier. Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie i upiększaniem przestrzeni zostaną oprowadzeni po wsi i pod okiem organizatorów wykonają poszczególne zadania.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa promująca inicjatywę oraz Gruczno jako ośrodek działań graficznych. Materiały do pracy sponsoruje firma Bart Sp. z o.o. z Sulnowa.

Inicjatywa będzie realizowana na terenie Otwartej Strefy Twórczej. Działaniami zostanie objęta strefa użyteczności publicznej w Grucznie oraz wybrane przestrzenie wystawiennicze na terenie Gminy Świecie.

Harmonogram planowanych działań:
Od lipca do sierpnia – warsztaty z wykonywania szablonów i graffiti w Otwartej Strefie Twórczej (3 razy w tygodniu). Prowadzący: Łukasz Lewandowski, opracowanie graficzne: Anna Maria Putkowska, Tomasz Szymon Dzbanuszek.
Sierpień – przenoszenie grafik w miejsca użyteczności publicznej, tworzenie i ustawianie ekspozycji podsumowującej projekt (działanie adresowane do wszystkich mieszkańców Gminy Świecie).

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
Projekt daje mieszkańcom możliwość udziału w upiększaniu przestrzeni publicznej. Poprzez odpowiedni dobór miejsc ekspozycji inicjatywa trafi do jeszcze większej liczby mieszkańców Gminy Świecie. Wyprowadzamy sztukę na ulice.

Osoby zaangażowane w projekt:
Oliwia Ledzińska
– pochodzi ze Świecia. Przez pięć lat uczęszczał na zajęcia w Otwartej Strefie Twórczej (wychowanka Łukasza Lewandowskiego). Aktualnie studiuje wzornictwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pasjonuje się grafiką i formami użytkowymi.
Anna Maria Putkowska, Tomasz Dzbanuszek – graficy
Łukasz Lewandowski – opiekun, prowadzący warsztaty
Paulina Błażejewska – dokumentacja fotograficzna i promocja
Patryk Kluczyński – wsparcie techniczne

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content