masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

ŻK/9/2017 „Elektroniczny Park”

„Elektroniczny Park”, wnioskodawca: Aleksandra Iwaszko, nr wniosku: ŻK/9/2017

Inicjatywa jest kontynuacją wydarzeń z ubiegłego roku, podczas których Park przy OKSiR zamienił się w centrum działań audiowizualnych. Skierowana jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gminy Świecie, nie przewiduje się górnej granicy wieku.

Tegoroczna edycja przewiduje realizację dwóch projektów audiowizualnych, podczas których park miejski zostanie zamieniony w przestrzeń z wizualizacjami 3D zsynchronizowanymi z dźwiękiem. Dzięki własnoręcznie zrobionym dekoracjom, nagłośnieniu oraz instalacjach przygotowanych z tysięcy światełek uczestnicy wydarzenia będą mogli w pełni doświadczyć wzajemnego przenikania się obrazów i dźwięków elektronicznych połączonych z instrumentami na żywo. Park miejski stanie się miejscem, w którym każdy będzie mógł się zrelaksować i miło spędzić czas ze znajomymi, korzystając jednocześnie z „dobrodziejstw” najnowszych trendów w sztuce audiowizualnej.

Harmonogram planowanych działań:
Prace organizacyjne: czerwiec – sierpień
Eventy odbędą się w dwa wakacyjne weekendy: 22/23 lipca oraz 26/27 sierpnia 2017 roku

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
– Integracja mieszkańców gminy Świecie.
– Zagospodarowanie czasu wolnego – aktywna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu w zaaranżowanej przestrzeni parku.
– Zapoznanie mieszkańców z formami audiowizualnymi autorstwa artystów z naszego miasta oraz kraju – innowacyjna forma animacji kulturalnej.
– Upowszechnianie najnowszych trendów w sztuce audiowizualnej.

Osoby zaangażowane w projekt:
Aleksandra Iwaszko – ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku kulturoznawstwo, specjalizacja – Dziennikarstwo i Kultura Mediów. Interesuje się modą, szeroko pojętą kulturą miejską, multimediami, muzyką oraz filmem.
Marta Suchomska (odpowiedzialna m.in. za promocję inicjatywy) – podinspektor ds. promocji w Starostwie Powiatowym w Świeciu; współprowadząca program internetowy BalconyTv Poznań, koordynator Festiwalu Smaku w Grucznie 2015, organizatorka Balkan Film Fest 2012 w Poznaniu.
Współpraca:
Artystka o pseudonimie „Nie wiem” – vjing, wizualizacje 3D
Adrian Pawłowski – wynajęcie sprzętu muzycznego
Łukasz Perkowski – oprawa muzyczna do projekcji wizualnych
Przemysław Styczeń – oprawa muzyczna do projekcji wizualnych

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content